Jak zapewnić sobie pozytywną energię? Alternatywne sposoby dbania o zdrowie.

Wydawałoby się, że na temat sposobów dbania o zdrowie powiedziano już wszystko…Jednak, co człowiek, to indywidualne podejście do tematyki zdrowotnej i taka jest prawda. Dla jednej osoby będą dobre inne sposoby, a dla drugiej inne, a trzecia, to wymyśli coś całkiem nowatorskiego. Dobrze jest się dzielić swoimi doświadczeniami  w tym temacie, bo komuś może się przydać twój sposób, a ty okażesz się być pomysłową i pomocną osobą. To jak? Warto?

Kilka sposobów na dbanie o zdrowie…a właściwie 5.

Niektóre z tych propozycji mogą się wydać nieco zwykłe, ale tak naprawdę to życie człowieka składa się w dużej mierze z rzeczy prostych i powtarzalnych. Nieprawdaż?

Zatem przejdźmy do wyszczególnienia:

  1. Zjadanie owoców i warzyw przynajmniej raz dziennie.
  2. Medytacja po przebudzeniu lub przed snem. Albo to i to. 
  3. Sen trwający przynajmniej 7-8 godzin.
  4. Czytanie książek na temat rozwoju osobistego
  5. Spacerowanie po górach.

I jak? W sumie, te sposoby to chyba nic trudnego, ani zbyt wymyślnego. Prawda? Wystarczy tylko odrobinę nagiąć swój zapełniony grafik dzienny i wprowadzać krok po kroku małe zmiany.

Częstotliwość wykonywanych czynności oczywiście zależy od czasu, którym dysponujemy. W miarę praktykowania powinno się znaleźć go więcej, bo te zajęcia są naprawdę bardzo przyjemne i w dłuższej perspektywie poprawiają samopoczucie, więc stan zdrowia się również zmienia na lepsze. 

Dla przykładowego podejścia, to wdrażanie może wyglądać w ten sposób, jak opisane poniżej.

Przekładając to na czas, to: przygotowanie posiłku z owoców czy warzyw jest krótsze niż obróbka mięsa, medytacja trwająca 15 minut bez przerywania jest całkiem ok, jeśli chodzi o sen, no to trzeba się zorganizować, czytać można 30 minut dziennie, a na spacer po górach wystarczy wybrać się na weekend raz w miesiącu.

Oczywiście, decyzja należy do ciebie, bo przecież dobrze wiesz co dla ciebie najlepsze, jednakże warto wypróbować te sposoby.

Okulary zimowe: Niezbędny element wyposażenia na mroźne dni

Opublikowano

w

, ,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *