Zmiana sposobu żywienia to dobry sposób na poprawę zdrowia. Jak zacząć?

Zdrowe odżywianie dla niektórych osób jest tematem kontrowersyjnym, szczególnie dla tych którzy słyszeli na ten temat wiele opinii. I w rezultacie, zbierając je wszystkie w swojej głowie okazywało się, że najlepiej to… nie jeść nic!

Otóż, nie…

Chodzi po prostu o to, by przeprowadzić własną selekcję produktów, które przyczyniają się do dobrego samopoczucia i dzięki którym pojawia się więcej pozytywnej energii w organizmie, bo to przekłada się na chęci do działania oraz dobre zdrowie.

Według własnego doświadczenia, to najlepiej wyeliminować lub początkowo starać się ograniczyć, takie produkty jak:

  • Mięso 
  • Używki
  • Nabiał
  • Produkty z białej mąki
  • Słodycze i biały cukier

Dlaczego warto ograniczyć te produkty i co to zmieni?

Myślisz sobie pewnie, że to zbyt trudne i właściwie po co rezygnować z czegoś co sprawia przyjemność z życiu… Jednak, jednocześnie tu pojawia się kolejna fałdka na brzuchu, masz zadyszkę przy wchodzeniu po schodach, nic ci sie nie chce poza leżeniem w łóżku lub siedzeniem w fotelu i oglądaniem TV, itd. Można by wymieniać. 

I tutaj właśnie przychodzi z pomocą sposób eliminacji produktów w diecie, powoli i bez pośpiechu, ale za to skutecznie. Po kilkunastu dniach różnica w samopoczuciu jest zauważalna, a stopniowo z każdym kolejnym dniem, zaczynasz zauważać, że masz coraz mniejszą ochotę na produkty, które zwykle odbierają ci energię i pozbawiają chęci na działanie.

Twoje życie zaczyna się zmieniać, poprzez wprowadzanie tylko i wyłącznie małych zmian w twoim sposobie żywienia. A ty czujesz się z każdym dniem coraz lepiej. To jest oczywiście dłuższa droga, ale w miarę wprowadzania zmian wzrasta zainteresowanie tematem, a jednocześnie tracąc kilogramy, zyskujesz coraz więcej przydatnej wiedzy, dzięki której możesz pomóc również innym ludziom, borykającymi sie z podobnymi problemami związanymi z odżywianiem.

Jeśli będziesz wprowadzać te zmiany cierpliwie i małymi krokami, to sukces jest gwarantowany!


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *