Tanie podróże – czy to możliwe?

W XXI wieku cały świat jest w nieustannym ruchu, a ludzie odwiedzają nawet najodleglejsze miejsca. Nie jest jednak prawdą przekonanie, że podróże są zarezerwowane tylko dla osób lepiej sytuowanych. Odrobina wiedzy i dobra logistyka pozwalają na podróże za przysłowiowe parę groszy. Od czego zacząć i na co zwracać uwagę?

Korzystaj z aplikacji wyszukujących tanie loty

Wbrew pozorom podróż czy kilkudniową wycieczkę warto zacząć nie od wyboru miejsca docelowego, ale taniego lotu w dowolne miejsce. Aplikacje takie, jak Skyscanner, pozwalają na znalezienie najtańszych lotów w określonych przez użytkownika terminach. Tanie linie lotnicze, a wśród nich Wizzair czy Ryanair, oferują czasami loty w dwie strony, których koszt nie przekracza stu złotych albo zamyka się w kwocie dwustu lub trzystu złotych. Warto jednak znać realia panujące w danym kraju. O ile tani lot do Izraela czy Norwegii może kusić, ceny w tych dwóch państwach bardzo szybko pozbawią nas zaoszczędzonych na locie pieniędzy. Z kolei tanie loty do Gruzji, na Węgry, do Włoch czy do Hiszpanii pozwolą nam zadbać o to, aby cała wycieczka była budżetowa. 

Tanie noclegi

Kupienie biletów lotniczych do danego kraju to połowa suckesu, a drugą jest rezerwacja miejsc noclegowych. W ostatnich latach wielką popularnością cieszy się platforma AirBnb, dzięki której można wynająć pokój, mieszkanie, apartament czy nawet cały dom od osoby prywatnej. Koszty są zwykle niższe niż w przypadku hoteli czy hosteli, a jeśli na wycieczkę wybiera się większa grupa, rozłożą się one na każdego z uczestników. Wystarczy wybrać lokum, w którym znajduje się odpowiednia liczba sypialni lub łóżek i które będzie korzystnie położone, biorąc pod uwagę miejsce przylotu i planowane wycieczki. Ofert z całego świata jest mnóstwo, a filtry pozwalają na wybór optymalnego miejsca. Dodatkowym walorem takiej opcji jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy poprzez samodzielne przygotowywanie posiłków we własnej kuchni zamiast ciągłego stołowania się w restauracjach. 


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *