Jaki zdrowy prezent dla dziecka? Polecane produkty

Każdy rok jest bogaty w okazje do obdarowania dziecka prezentem. Moment, w którym reakcja potwierdzająca trafność podarunku, niewątpliwie przynosi darczyńcy satysfakcję. Zdarza się jedna, że to uczucie okupione jest wcześniejszym głowieniem się, co z czego ucieszy się dziecko i poszukiwaniem idealnego prezentu. Jeśli zastanawiasz się, co wręczyć mu przy najbliższej okazji, skorzystaj z naszych inspiracji. Sprawdź, co kupić dziecku na prezent!

Slime – Co to jest?

Hitem ostatnich lat są zabawki typu slime. Choć wielu dorosłych nie do koca rozumie tego fenomenu, wśród dzieci cieszy się on niemalejącą popularnością. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie warto poświęcać tej zabawce zbyt wiele uwagi. Tymczasem slime jest nie tylko idealnym prezentem dla dziecka, ale też wsparciem jego sensoryki i rozwoju percepcji umysłowej.

Slime to nic innego, jak masa plastyczna, która pozwoli dziecku zrealizować się artystycznie. Dodatkowo zabawa nim będzie dużym wsparcie dla rozwijającego się zmysłu dotyku i motoryki. A to jeszcze nie koniec korzyści, jakie przyniesie dziecku cały zestaw do robienia Slime, który pobudzi jego wyobraźnię i kreatywne myślenie. Tworząc masę mały twórca nauczy się cierpliwości, a gotowe dzieła dadzą pokażą mu, jak smakuje satysfakcja z udanych efektów pracy.

Zestaw do robienia slime, czy tradycyjna plastelina?

Starsze pokolenia bez wątpienia pamiętają tradycyjną plastelinę, która czasy swojej świetności ma już za sobą i odchodzi do lamusa. Jej miejsca zajmuje podbijający dziecięce serca Slime. Czym góruje on nad plasteliną? Przede wszystkim tym, że otrzymując zestaw do robienia Slime dziecko musi przygotować masę plastyczną własnoręcznie lub z pomocą osoby dorosłej. Tworzenie bajkowych postaci, budynków, pojazdów i innych figurek oraz obiektów to dopiero kolejny krok w zabawie.

Dodatkową zaletę masy Slime docenia się w momencie, gdy przychodzi czas sprzątania po kreatywnej zabawie. Nieopatrznie zgubione resztki nie przywierają do blatu, a nawet tkanin i dywanu w takim stopniu, jak tradycyjna plastelina. To oznacza, że jego usunięcie nie będzie problemem i nie zajmie dużo czasu. Z takim sprzątaniem poradzi sobie nawet maluch. W ciągu krótkiej chwili nie będzie śladu po twórczym szaleństwie, a dziecko przy okazji nauczy się samodzielności i dbania o porządek.

A może modelina?

Mówiąc o masie Slime nie można pominąć jej wady, a jest nią nietrwałość efektów pracy. Dziecko, które odkryje w sobie twórczą duszą artysty zechce zachować stworzone przez siebie dzieła, a często nawet obdarować nim swoich bliskich. Taki podarunek ma wyjątkową wartość, więc chce się zatrzymać go przy sobie na jak najdłużej.

Małym artystom polecamy modelinę. To również masa plastyczna, a od swoich poprzedników różni się jedynie tym, że gotowe dzieło może przetrwać naprawdę wiele lat. Niestety, wymaga ona specjalnego podejścia i konieczna może okazać się pomoc osoby dorosłej.


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *