Jak nie zasiedzieć się zimą w domu – 3 propozycje na ruch

Zima to czas, w którym niekoniecznie chętnie wychodzimy na dwór. Pogoda za oknem na tyle nie rozpieszcza, że wolimy ciepły koc i książkę bądź serial, zamiast aktywności fizycznej. To spory błąd, ponieważ częsty ruch zimą sprawia, że hartujemy własny organizm. Mamy za to 3 propozycje na ruch, by po prostu nie zasiedzieć się w miejscu.

Jazda na nartach

Dla fanów zimy obowiązkiem jest jazda na nartach. W naszym kraju jest tak wiele stoków, że nie ma żadnego problemu z tym, żeby wybrać się na jeden z nich i poszusować na nartach. Jeżeli jednak narty nie są wam bliskie, można zdecydować się na jazdę na snowboardzie. Owszem, nie jest to najtańsza zabawa i należy pamiętać o tym, że trzeba być odpowiednio zabezpieczonym. Kask, odpowiednia kurtka i spodnie to podstawa, a nie można zapomnieć o ochraniaczach, butach czy rękawicach. Jeżeli obawiacie się o własne zdrowie i nie potraficie jeszcze jeździć, to jak najbardziej warto wziąć kilka lekcji z instruktorem.

Granie na hali

Sportowcy zimą odrobinę cierpią, ponieważ boiska poza Orlikami nie funkcjonują zbyt dobrze. Pokrywa śnieżna sprawia, że nie da się grać na świeżym powietrzu, natomiast jest doskonały substytut takiego grania. Jest nim wykupienie hali na godzinę bądź dwie i w tym czasie pograć w daną grę. Najczęściej jest to futsal, czyli halowa odmiana piłki nożnej, jednak nie brakuje też fanów siatkówki czy koszykówki. Świetnym rozwiązaniem będzie zabranie swoich znajomych, by się trochę spocić, spalić kalorie i pokazać, że zimą też można ćwiczyć.

Chodzenie na basen

Chodzić na basen można przez cały rok, natomiast latem wybieramy kąpiele na kąpieliskach bądź innych akwenach wodnych. Wybranie się na pływalnię jest pewnym kosztem, ale za to jest to doskonała atrakcja dla całej rodziny. Dla dzieci są brodziki, więc będą mogły czuć się w pełni bezpiecznie; dla większych są ślizgawki, które dadzą wiele wrażeń, a jeszcze można wziąć pod uwagę opcję pójścia do jacuzzi czy sauny i tym samym zadbanie o swoje zdrowie.

Okulary zimowe: Niezbędny element wyposażenia na mroźne dni

Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *