Jak aktywność fizyczna może pływać na zdrowie psychiczne człowieka?

Każdego dnia zmagamy się z trudnościami życia codziennego, docierają do nas trudne informacje rodzinne, firmowe, a także informacje ze świata. Aż w końcu popadamy w smutek, marazm, z którymi nie możemy sobie poradzić. Warto jest zasięgnąć opinii fachowca, ale również aktywność fizyczna to może być pierwszy krok na drodze do odzyskania równowagi psychicznej.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Często zapominamy o tym polskim przysłowiu, a jest to 100% prawda. Wiele zależy od tego, jak nasze ciało oraz psychika funkcjonują jako jedna spójną całość. To, w jakiej kondycji fizycznej znajduje się nasze ciało, bezpośrednio przekłada się na odczuwanie emocji i ogólne samopoczucie, ale też na odwrót – zły nastrój powoduje, że fizycznie odczuwamy zmęczenie i niechęć do jakiejkolwiek pracy.

Kluczowym warunkiem do utrzymania dobrej kondycji psychicznej jest regularna aktywność fizyczna. Oczywiście jest to jeden z wielu elementów, które powinny nam towarzyszyć w trudnym czasie, są to jeszcze zdrowa i zrównoważona dieta oraz odpowiednia ilość snu. Są to podstawy, na których możemy zbudować długotrwałe i szczęśliwe życie.

Co zmienia aktywność fizyczna? 

Regularna aktywność fizyczna to podstawa zdrowego i szczęśliwego życia. Systematyczne podejmowanie ćwiczeń może pomóc nam w wypracowaniu pewnych nawyków również w życiu zawodowym. Natomiast, główną zaletą ćwiczeń jest uwalnianie się endorfin, które dają nam poczucie spełnienia i radości. Regularnie podejmowana aktywność fizyczna pozwala lepiej radzić sobie z emocjami, stresem, poprawia jakość snu. Aktywność fizyczna obniża ryzyko wystąpienia wielu chorób oraz zaburzeń psychicznych, co jest wzmocnieniem w podejmowaniu działań już teraz. Możesz zacząć ćwiczyć w każdym wieku, wystarczy, że dopasujesz swój plan treningowy do własnych możliwości i z każdym kolejnym dniem będziesz podejmować coraz to nowe wyzwania. Ćwiczenia w grupie są również elementem kojącym w stresującym czasie, a także wsparcie grupy jest nieocenione.


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *